Chemický peeling

Chemický peeling

 

Chemický peeling je neinvazivní metoda, která slouží k projasnění a omlazení stárnoucí pleti, vyhlazení jemných vrásek, zjemnění jizev po akné, zmenšení rozšířených pórů a odstranění pigmentových skvrn. Příznivě působí na mastnou pokožku.
Chemický peeling je rychlý a účinný postup používaný k omlazení a regeneraci pokožky obličeje, krku a dekoltu, hřbetu rukou a zad. Chemický peeling je vhodný pro všechny, kdo očekávají rychlé zlepšení vzhledu pleti, zjemnění vrásek a pokožky narušené sluncem. Trvá několik minut a používá se při něm peelingová směs různých látek, nejčastěji hydroxy-kyselin. Při ošetření chemickým peelingem kosmetička či lékař nanese směs pomocí štětečku na obličej - samotná regenerace pleti je pozorovatelná bezprostředně po zákroku a dlouho po něm.

Na pokožku je aplikována kyselina v různých koncentracích (15%, 40% a 70%). Podle zvolené koncentrace a délky působení se jedná o povrchový, středně hluboký či hluboký peeling.
Tento chemický peeling patří k zákrokům s okamžitým účinkem. Působením látky dojde nejprve k rozvolnění povrchové vrstvy kůže, která se následně začne olupovat a obnovovat. Tím je dosaženo mladistvějšího a svěžejšího vzhledu. Ošetření je provedeno rovnoměrným nanesením aktivní látky na pokožku ošetřovaného místa. Po několika minutách působení je látka neutralizována a odstraněna.

Aplikace

Ošetření chemickým peelingem se obvykle provádí v několika sezeních, přibližně 4-6x v závislosti na typu poškození pokožky. Dle typu pokožky lze vybrat mezi kyselinou Salyciovou pro aknózní pleť, mléčnou pro dehydratovanou pleť s jemnými vrásky, kyselinou glykolovou nebo mandlovou v různých koncentracích pro vyhlazení vrásek, odstranění pigmentových skvrn, zjemnění jizviček a zmírnění až úplné odstranění příznaků seborie či akné. 

Chemický peeling
 

Procedura trvá přibližně 75 minut. Na pleť se nanese kyselina a po uplynutí doby působení je smyta a zneutralizována. Pleť je poté začervenalá a často výrazně pálí. Pro uklidnění a umocnění omlazení pleti následuje specielní kosmetické ošetření se zapracováním speciální ampule a maskou. Pro aknózní pleť je samozřejmostí terapie s vysokou frekvencí. Obličej je na závěr ošetřen krémem s UV 50, který by měla klientka používat přibližně mísíc po proceduře, z důvodu zamezení vzniku pigmentových skvrn. Klientka může po dobu dvou dnů po chemickém peelingu pociťovat lehké pnutí, pokožka může být začervenalá a místy se může olupovat odumřelá vrstva kůže, která se působením kyseliny odloučila. Proceduru lze opakovat 1-8 dle problematiky pleti. Již po prvním aplikaci je viditelné výrazné zlepšení a zkvalitnění stavu pleti.

Lze zakoupit specielní krém s UV 50 vyvinutý pro ošetření pleti po chemickém peelingu

Ceník

 

Chemický peeling 1000,-
Ampule 100-200,-
krém s UV 50 790,-

 

7Interactive s.r.o.